RELACIÓ DE PREMIATS V CONCURS LITERARI I ARTÍSTIC 21 D’ABRIL DE L’ALDEA

divendres, 29 d’abril de 2011




RELACIÓ DE PREMIATS V CONCURS LITERARI I ARTÍSTIC 21 D’ABRIL DE L’ALDEA

Us informem dels resultats del V Concurs literari i Artístic.
Reunits a l’Ajuntament de l’Aldea a les 20:00h del dia 18 d’Abril 2011, el Jurat Seleccionador/qualificador del V Concurs Literari i Artístic 21 d’Abril composat per Antonio Toledo Avellanedo , Ferràn Rico Castaño, Josep Antoni Garcia Bel, Maria de las Nieves Orti Llaveria, graduats en arts aplicades i especialitat en tècniques i procediments murals, i la dinamitzadora Lluïsa Benito Pascual , per decidir la selecció d’obres i tanmateix atorgar els premis corresponents, acorden seleccionar:

-Premi Prosa,
1er premi , Formigues i Caragols, obra d’Emma Sanchez Ibañez de la Sènia

-Premi Poesia,
1er premi, Tresors de la infantesa, obra d’Anna Ralda Bas, La Sénia
2on premi, Si només hi hagués un joc, obra de Miquel Reverté Aguilar, de Sant Carles de la Ràpita

-Premi Pintura General
.1r premi, Jota Ebrenca, obra de Ricard Terraza Llastarri de Granollers







Observacions:
Te capacitat de captar el moviment mitjançant pincellades soltes i l’atmosfera de la festa.

.2n premi , Tres Tombs 2 , obra de Josep Grau Riera de l’Ampolla






Observacions:
Captació de l’instant i els jocs de llum.

.3r premi, Bitlles, obra de Jose Maria Casals Campano d’Amposta





Observacions:
Per la plasmació del joc de la birla mitjançant trassos solts i consceptuals

-Premi Pintura General local,
.1r premi, Monument a la Festa dels Bous “Retallador” , obra de Juan Fco. Borras Berges (L’Aldea)


Observacions
Pel tractament general en relació mimetisme amb la temàtica dels bous


-Premi Pintura Categoria Jove (dos primers premis ) ( dos segons premis )
1r premi, Jennifer Manrique Monllaó, Col.legi Mª Gª Cabanes 6e







Observacions:
.Força dels elements e identificació dels mateixos

2on premi, Antoni Gil Cid, Col.legi MªGªCabanes 4rt





Observacions
Per la seva originalitat i cromatisme equilibrat

1r premi, Raul Salvador Carmona, Col.legi 21 D’Abril 5e



Observacions:
.Reflexa perfectament el moviment de la festa, així com un cert volum

2on premi, Marta Bertomeu Bertomeu, Col.legi 21 d’Abril 5e




Observacions:
Per la seva trama i composició

-Premi Fotografia
1r premi General , Petits records, d’ Albert Arques Morueta, de Deltebre






2on premi General, Festa del Renaixement III, de Julia Silva Gonzalez , de L’Ametlla de Mar


Per més informació trucar al 977 45 00 12



Share this article on :
 
© Copyright 2010-2017 InfoAldaia All Rights Reserved.
Template Design by InfoAldaia | Published by InfoAldaia | Powered by Blogger.com.