5a CURSA MARXA SANT SILVESTRE L’ALDEA

dimarts, 22 de desembre de 2015


L'Aldea primer poble en obrir tot un seguit de curses urbanes fins l’últim dia de l’any


Amb una altra edició de la cursa Sant Silvestre finalitzada i amb la sensació de haver fet un treball molt digne, tota la organització i tots els voluntaris, ens sentim molt satisfets per haver-ho fet possible un any  més. Per haver fet possible oferir un producte modest però de bona qualitat. Hem consolidat una cursa que ja és pot posicionar al costat de qualsevol cursa “deu mil” del nostre territori, amb un bon equip organitzatiu, amb un recorregut obert i vistós i amb una bona participació tant de corredors com de caminadors locals i forans.

Uns 140 participants entre la cursa, la marxa i la cursa dels benjamins, van córrer pels camins i carrers del nostre poble, gaudint d’un matí d’esport i de molts reptes personals.


Des de la regidoria d’Esports donem les gràcies als voluntaris i col·laboradors, però de veritat sense ells no ho podríem fer possible, per tant un any més moltes gràcies a tots. També una sincera felicitació a tots els corredors, corredores, caminadors i caminadores per vindre a participar un any més a la cursa marxa Sant Silvestre de l’Aldea. I com no, felicitar a tots els guanyadors de les diverses categories, als corredors locals, als més petits que van fer una gran cursa, i a tots els que varen ser afortunats a la rifa patrocinada pels comerços de l’Aldea.

Us adjuntem les classificacions de la 5a Cursa Marxa Sant Silvestre de l’Aldea d’aquest passat diumenge 20 de desembre :



Resultats Cursa

Pos
Pos Sx
Local
Dorsal
Cognoms
Nom
sx
 Club
Ctg
Pos Ctg
Temps
Ritmo

1
1
72
Queral
Xavi
M
M. SENIOR
1
0:35:55
0:03:35

2
2
71
Garcia Garcia
Sergio
M
ATHLETIC TRACK BIKILA TARRAGONA
M. SENIOR
2
0:36:30
0:03:39

3
3
3
Antones Poy
Carlos
M
CLUB ATLETISME CANYELLES
M. SENIOR
3
0:36:47
0:03:41

4
4
17
Davi Roca
Pau
M
M. SENIOR
4
0:37:15
0:03:43

5
5
1
81
Vidiella Curto
Martí
M
M. SENIOR
5
0:37:24
0:03:44

6
6
57
Remolina Rallo
Ferran
M
CT. HURACAN VALENCIA
M. SENIOR
6
0:38:59
0:03:54

7
7
15
Curto Aragones
Marc
M
UECAMPREDO
M. SENIOR
7
0:40:47
0:04:05

8
8
54
Queral Forcadell
David
M
FONDISTES AMPOSTA
M. SENIOR
8
0:40:59
0:04:06

9
9
16
Curto Gilabert
David
M
L`AMPOLLA RUNNERS
M.VET
1
0:41:29
0:04:09

10
10
50
Pla Alonso
Sergi
M
CEU-SUDACTIU
M. SENIOR
9
0:41:38
0:04:10

11
11
61
Rodriguez Gas
Ximo
M
L `AMPOLLA RUNNERS
M.VET
2
0:41:49
0:04:11

12
12
14
Cozar Toran
Pedro
M
M. SENIOR
10
0:41:57
0:04:12

13
13
63
Saiz Vives
Jose Maria
M
ESPORTIU VINAROS
M.VET
3
0:42:04
0:04:12

14
14
8
Blanch Arasa
Ferran
M
FONDISTES AMPOSTA
M.VET
4
0:43:26
0:04:21

15
15
46
Parés Martínez
Carles
M
CN VIC-ETB
M.VET
5
0:44:00
0:04:24

16
16
2
80
Salvado Negre
Guzman
M
M. SENIOR
11
0:44:03
0:04:24

17
17
62
Roman Sancho
Enric
M
ADIDASTGN
M. SENIOR
12
0:44:13
0:04:25

18
18
44
Morales Valldepérez
Marc
M
BTT MONTBIKE AMPOSTA
M. SENIOR
13
0:44:32
0:04:27

19
19
47
Pasarrius Montagut
Aitor
M
CC FLIX
M. SENIOR
14
0:44:33
0:04:27

20
20
42
Moliner Bernal
Vicente
M
CLUB TRIATLO JIJI-JAJA
M.VET
6
0:44:36
0:04:28

21
21
11
Cabrera Caballe
Marcos
M
L`AMPOLLA RUNNERS
M.VET
7
0:44:37
0:04:28

22
22
55
Queralt Roig
Dani
M
C.E TRILERCAVONS
M. SENIOR
15
0:45:14
0:04:31

23
23
31
Garcia Drago
Josep
M
M.VET
8
0:45:24
0:04:32

24
24
3
34
Gombau Murria
Eliseu
M
M. SENIOR
16
0:45:36
0:04:34

25
25
38
Lorenzo Carrasco
Jose
M
LA JOCA CLUB ALPÍ
M. SENIOR
17
0:45:39
0:04:34

26
26
69
Ventura Gilabert
Sergi
M
M. SENIOR
18
0:45:53
0:04:35

27
27
39
Marti Melich
Albert
M
M. SENIOR
19
0:45:54
0:04:35

28
28
4
43
Monteso Jimenez
David
M
M. SENIOR
20
0:46:01
0:04:36

29
29
49
Pelegrin Sanchez
Juan Carles
M
BTT MONTBIKE
M.VET
9
0:46:11
0:04:37

30
30
65
Sans Ferrer
Albert
M
CEU SUDACTIU
M. SENIOR
21
0:46:12
0:04:37

31
31
59
Rieres
Oscar
M
PALEODELTA
M. SENIOR
22
0:46:36
0:04:40

32
32
68
Subirats Cid
Jordi
M
M. SENIOR
23
0:46:36
0:04:40

33
33
45
Obiol Reverté
Ramon
M
M. SENIOR
24
0:46:43
0:04:40

34
34
6
Ayet Sales
David
M
M. SENIOR
25
0:46:44
0:04:40

35
35
51
Pons Urquizú
Jose María
M
M.VET
10
0:46:49
0:04:41

36
36
12
Cartes Reverté
Francesc
M
M. SENIOR
26
0:47:23
0:04:44

37
37
73
Subirats Cid
Xavi
M
M. SENIOR
27
0:47:24
0:04:44

38
1
7
Batiste Beltran
Geni
F
A.E. ALCANAR
F. SENIOR
1
0:48:02
0:04:48

39
38
70
Zibico Curto
Vicent
M
M. SENIOR
28
0:48:03
0:04:48

40
39
19
Dominguez Morales
Axel
M
UNIO ATLETICA MONTSIA
M.INFANTIL
1
0:49:49
0:04:59

41
40
5
28
Ferreres Centelles
Arnau
M
M.INFANTIL
2
0:49:49
0:04:59

42
2
9
Bo Caballe
Maria Jesus
F
ESPORITU VINAROS
F.VET
1
0:50:10
0:05:01

43
3
67
Segura Rius
Elena
F
EUROSPORT VILASECA FONDISTES
F.VET
2
0:50:15
0:05:01

44
41
74
Lluch Arbona
Francesc
M
RUNNING TRAIL CAMPREDÓ
M. SENIOR
29
0:50:31
0:05:03

45
42
52
Prats Dueso
Raül
M
UECAMPREDÓ
M. SENIOR
30
0:50:31
0:05:03

46
43
77
Serret Roig
Adria
M
M.VET
11
0:50:34
0:05:03

47
44
35
Gonzalez Reverter
Ramon
M
FONDISTES RAPITENCS
M.VET
12
0:50:36
0:05:04

48
4
23
Falcón Tormo
Eva
F
PALEODELTA RUNNERS
F. SENIOR
2
0:50:58
0:05:06

49
45
20
Espanya Forcadell
Toni
M
UNIÓ ATLÈTICA MONTSIÀ
M.VET
13
0:51:06
0:05:07

50
46
2
Almendros Salas
Raul
M
M. SENIOR
31
0:51:28
0:05:09

51
5
29
Fiol Aixarch
Maria
F
F.VET
3
0:51:28
0:05:09

52
47
6
64
Sanchez Miralles
Juan Antonio
M
M.VET
14
0:52:30
0:05:15

53
6
1
40
Martinez Fatsini
Jessica
F
F. SENIOR
3
0:53:48
0:05:23

54
48
7
56
Rallo
Joan
M
M. SENIOR
32
0:55:10
0:05:31

55
7
32
Garcia Estellé
Maria José
F
F.VET
4
0:55:21
0:05:32

56
8
30
Galve Curto
Lucia
F
TRAIL CABRA FEIXET
F.VET
5
0:55:24
0:05:32

57
49
36
Hernandez Rodriguez
Carlos
M
RUNNERS EL VENDRELL
M.VET
15
0:55:26
0:05:33

58
50
75
Santos Bomfim
Eder
M
EUROSPORT VILASECA FONDISTES
M. SENIOR
33
0:57:25
0:05:45

59
9
76
Díez Góngore
Angelina
F
EUROSPORT VILASECA FONDISTES
F. SENIOR
4
0:57:25
0:05:45

60
51
58
Reverter Bullon
Jose Miguel
M
ASSOSSIACIO EXCURSIONISTA ALCANAR
M.VET
16
0:57:37
0:05:46

61
52
37
Lopez Gonzalez
Manuel
M
M.VET
17
0:57:58
0:05:48

62
10
27
Ferré Navarro
Anna
F
UNIÓ ATLÈTICA MONTSIÀ
F.INFANTIL
1
0:58:23
0:05:50

63
53
21
Esquerre Ferre
Roman
M
UNIÓ ATLÈTICA MONTSIÀ
M.VET
18
0:58:47
0:05:53

64
11
24
Faus Igualada
Carme
F
-
F. SENIOR
5
0:58:47
0:05:53

65
54
4
Arandigoyen De Miguel
Jose Luis
M
M.VET
19
0:59:34
0:05:57

66
12
2
26
Ferrando Blesas
Miriam
F
F. SENIOR
6
0:59:41
0:05:58

67
13
3
13
Cervellera Piñol
Montserrat
F
PALEORUNNERS
F.VET
6
1:01:21
0:06:08

68
14
18
De Monteynard
Heloise
F
F. SENIOR
7
1:01:33
0:06:09

69
55
66
Sanz Rodrigo
Gonzalo
M
M. SENIOR
34
1:01:34
0:06:09

70
15
53
Queral
Susanna
F
F. SENIOR
8
1:02:15
0:06:13

71
16
10
Bo Cabrera
Marta
F
PALEO DELTA RUNNERS
F. SENIOR
9
1:02:45
0:06:17

72
17
33
Gil Charral
Remei
F
F.VET
7
1:03:47
0:06:23



 Resultats Marxa Categoria Local

1er Masculí Martí Vidiella
1er Femení Jèssica Martinez

Cursa Benjamí

1er Pau meca 0:16:55:00
2on Alex Recio 0:17:01:00


La corredora més gran amb 68 anys Marisol Martí i el corredor més jove amb 5 anys Ian Gonzalvez.

Per visualitzar la galeria d’imatges completa de la cursa podeu visitar el web www.athleticevents.net



Share this article on :
 
© Copyright 2010-2017 InfoAldaia All Rights Reserved.
Template Design by InfoAldaia | Published by InfoAldaia | Powered by Blogger.com.