RELACIÓ DE PREMIATS DE LA XII FESTA DE L’ESPORT ALDEÀ

dissabte, 19 de març de 2016

Yago Gavilán i el Grup Xou Petit del CP l’Aldea s’emporten els premis als millors esportistes de l’any
El pavelló poliesportiu de l’Aldea s’omplia una vegada més per gaudir de la gala que anualment s’encarrega de reconèixer l'esforç i el sacrifici dels esportistes Aldeans, una festa esportiva que enguany arribava a la 12 ena edició.
Yago Gaviln del Club Nàutic  Amposta amb el següent palmarès:
Medalla d’or de rem al campionat d’Espanya amb modalitat quatre scull categoria juvenil.
Medalla de bronze al campionat d’Espanya amb la modalitat dos sense. medalla d’or al campionat de Catalunya, amb la modalitat quatre scull categoria juvenil.
Medalla d’or al campionat de Catalunya, amb la modalitat quatre sense, categoria juvenil.
Medalla d’or amb la selecció catalana juvenil, a la regata internacional d’Aiguebellette Savoie (França) amb la modalitat vuit amb timoner.
Medalla d’or al open internacional de Catalunya, amb la modalitat quatre scull categoria juvenil. medalla d’or al open internacional de Catalunya, amb la modalitat quatre sense categoria juvenil.


Medalla de bronze al campionat de Catalunya, amb la modalitat vuit amb timoner categoria sènior.
6è classificat amb la selecció espanyola al campionat del món.
*Yago no va poder  recollir el premi a causa d’estar competint amb rem a Banyoles i el guardó era recollit pel seu germà Joshua Gavilán .
I el Grup Xou Petit del CP l’Aldea  amb : 1º classificat a la Territorial de Tarragona,1º Classificat al Campionat de Catalunya,1º Classificat al Campionat d’Espanya ,4t Classificat al Campionat Europeu,6è Classificat al Campionat Mundial i 2n Classificat al Campionat Copa de les Nacions, s’emportaven els premis al millors esportistes de l’any.
Enric Adell, President del Consell Esportiu del Baix Ebre ,Dani Andreu President del Consell Comarcal del Baix Ebre i  Alcalde de l'Aldea , Yolanda Tomàs Regidora d'Esports, i la resta de Regidors de la Corporació han estat els encarregats d'entregar els premis que tot seguit us detallem:
NOM
PREMI
Club Patí L'Aldea
el Premi al reconeixement a entitats
Denis Royo Benito
el Premi a la projecció esportiva
Maria Cinta Valls Bertomeu
el Premi a la Constància i esforç
Albert Meca Blanch
el Premi a la Constància i esforç
Albert Franch Martí
el Premi a la Constància i esforç
Albert Alegre Escurriola
el Premi a la Constància i esforç
Tamara Pujol Cid
el Premi a la Constància i esforç
Elisabeth Fabuel Quesada
el Premi a la Constància i esforç
Ramon Gas Melich
el Premi al voluntariat
Manuel Rastrero Montero
el Premi al voluntariat
Juan Ramon Princep Mascarell
el Premi al voluntariat
Sergi Auré
el Premi al voluntariat
Yolanda Rosales
el Premi al voluntariat
Toni Montesó Brunet
el Premi al voluntariat
Yago Gavilan Espinós
el Premi al Millor esportista de l'any
Grup Xou Petit
el Premi al Millor esportista de l'any
Entrenadors Futbol Base UE
la Menció Especial a entitats i esportistes
Club Futbol Sala Faraons
la Menció Especial a entitats i
esportistes
Aitor Favà Martinez
la Menció Especial Ajuntament
Aleix Borràs Faiges
la Menció Especial Ajuntament
Iker Montoya Machancoses
la Menció Especial Ajuntament
Josep Gilabert Espinós
la Menció Especial Ajuntament
Juan Vidal Vidal
la Menció Especial Ajuntament
Nerea Fabra Paulino
la Menció Especial Ajuntament
Xavi Royo Lopez
la Menció Especial Ajuntament
Associació Veterans UE Aldeana
la Menció Especial Ajuntament






Share this article on :
 
© Copyright 2010-2017 InfoAldaia All Rights Reserved.
Template Design by InfoAldaia | Published by InfoAldaia | Powered by Blogger.com.