Núria Gas i Anouk Vizcarro campiones territorials

dimecres, 25 d’abril de 2018



Aquest cap de setmana s’ha celebrat el Campionat territorial de patinatge artístic en categories cadet, juvenil, júnior i sènior, a les instal·lacions del Reus Deportiu.
Un total de 76 patinadors/eres repartits en les quatre categories s’han disputat en aquesta competició obtenir una plaça pel campionat de Catalunya, cal esmenta que aquest fi de setmana s'ha pogut veure com s'està treballant en l'adaptació per al nou sistema de puntuació Rollart, el qual s’acabarà d’instaurar al 2019.
Les ebrenques del Club Pati L’Aldea Núria Gas i Anouk Vizcarro de la mà de Manel Villarroya s’han proclamat campiones en les categories sènior i cadet respectivament.
Les classificacions de les diferents categories han estat les següents-
Categoria cadet femení
1 ANOUK VIZCARRO TOMAS              L'ALDEA, CP                         Tarragona              42.0/0.0/23.2/20.4/126.0 176.9
2 ANDREA CORRAL VIDAL                  REUS DEPORTIU-artístic-     Tarragona              41.0/0.0/22.3/15.6/123.0 164.3
3 ANNA RAMOS LIZ REUS                   DEPORTIU-artístic-                 Tarragona              40.0/0.0/21.0/17.6/119.0 161.5
En aquesta categoria queden també classificades per al campionat de Catalunya:
4 PILAR SOSPEDRA ROCA                 REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona              39.0/0.0/20.5/16.6/117.0 156.8
5 CRISTINA MARTIN MORERA            REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona              38.0/0.0/20.5/14.7/113.0 153.2
6 NÚRIA FERNÁNDEZ MATEO            REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona              37.0/0.0/20.4/11.3/112.0 148.1
7 JÚLIA GONZÁLEZ TARRIDES           REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona              36.0/0.0/18.8/15.1/109.0 145.2
8 ALBA VIÑAS PEREZ                          REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona              35.0/0.0/17.9/15.5/105.0 140.9
9 AINA POLO GIRONA                         REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona              34.0/0.0/19.0/11.4/102.0 137.8
10 ANDREA ROVIRA CHILLARON       REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona                33.0/0.0/16.4/14.6/99.0 129.3
11 NOELIA MUÑOZ MORA                   RODA DE BARA, CE              Tarragona                 32.0/0.0/16.0/8.1/93.0 120.6
Categoria cadet masculí:
1 JOSE LUIS MONTULL NAVALON      CAMBRILS, C.P.                    Tarragona                   1.0/0.0/20.2/15.4/3.0 153.2
2 IZAN COBOS SANCHEZ                    C NATACIÓ REUS PLOMS     Tarragona                  0.0/0.0/10.4/10.7/0.0    91.5
Tots dos classificats per l’autonòmic
Categoria juvenil femení.
1 ABRIL FERRER DEL RIO                   REUS DEPORTIU-artístic-     Tarragona              16.0/0.0/21.5/15.4/47.0 160.5
2 ELENA NICOLAU VIVES                    REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona              15.0/0.0/20.9/14.5/46.0 157.3
3 ELENA CASADO AGUILA                  REUS DEPORTIU-artístic-     Tarragona              14.0/0.0/19.6/14.9/42.0 149.9
4 LAIA SALVADÓ IBÁNEZ                    REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona              13.0/0.0/18.4/12.3/39.0 138.2
5 GEMMA CURTO RIMA                       L'ALDEA, CP                          Tarragona              12.0/0.0/17.1/10.0/36.0 129.0
6 PAULA ROMERO ESTOR                  CONSTANTÍ, CP                    Tarragona              11.0/0.0/14.9/10.3/33.0 114.6
Aquestes 6 patinadores queden classificades per al campionat de Catalunya
La patinadora Idoia Estudillo del CP L’-ALDEA queda classificada en oncena posició.
Categoria juvenil masculí:
1 ALEX MEDINA GIL                             VALLS –pat. artístic-, CP       Tarragona                  1.0/0.0/26.7/24.7/3.0 206.9
2 JOSEP M TRULLOLS MARTINEZ    CASAL DE L'ESPLUGA, C       Tarragona                   0.0/0.0/16.7/9.8/0.0 127.9
Tots dos classificats per l’autonòmic.
En categoria júnior femení:
1 LAURA BALLESTERO BORREGO        REUS DEPORTIU-artístic   Tarragona                 4.0/0.0/22.3/12.8/12.0 158.5
2 ARANTXA NAVARRO GUTIERREZ      CALAFELL-artístic-, CP       Tarragona                   3.0/0.0/19.3/11.5/9.0 139.8
3 MARIA MIRAVENT GARRIGA               CALAFELL-artístic-, CP       Tarragona                     2.0/0.0/16.8/9.4/6.0 128.4
4 BELEN MARTÍ RODRIGUEZ                 C. N. REUS PLOMS           Tarragona                       1.0/0.0/12.3/6.0/3.0 93.3
5 HELENA LOPEZ-CORDON                   VILA-SECA, PATI CLUB      Tarragona                        0.0/0.0/5.5/2.5/0.0 49.3
Les cinc patinadores queden classificades per al campionat de Catalunya
En categoria júnior masculí:
1 JOAN ARQUES PEDROLA                REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona              0.0/0.0/18.5/16.6/0.0 145.6í:
Classificat també per l’autonomic.


En categoria sènior femení:  
1 NURIA GAS CUGAT                          L'ALDEA, CP                         Tarragona                  4.0/0.0/25.1/24.1/12.0 195.9
2 LAIA LLOSES MIRO                           REUS DEPORTIU-artístic-      Tarragona                    3.0/0.0/24.9/21.2/9.0 189.2
3 GEMMA BARGALLO SOLE                SALOU, CP                             Tarragona                    2.0/0.0/24.2/16.8/6.0 178.4
4 ANAIS MERCADE LEON                   SALOU, CP                            Tarragona                    1.0/0.0/18.9/12.3/3.0 140.4
5 NURIA OLLE MUÑOZ                        CALAFELL-artístic-, CP         Tarragona                     0.0/0.0/14.6/8.0/0.0 109.1
Aquestes cinc patinadores també queden classificades.
En categoria sènior masculí.
1 SERGIO CANALES RODRIGUEZ      REUS DEPORTIU-artístic-     Tarragona                     0.0/0.0/28.9/25.2/0.0 219.0
Classificat per al Català-
El campionat de Catalunya cadet-juvenil es celebrarà a les instal·lacions del CP Alcover els propers 26 i 27 de maig, i el campionat de Catalunya júnior-sènior el 9-10/6 al CP Cristinec.

Share this article on :
 
© Copyright 2010-2017 InfoAldaia All Rights Reserved.
Template Design by InfoAldaia | Published by InfoAldaia | Powered by Blogger.com.