Núria Gas 4a al Campionat de Catalunya

dilluns, 11 de juny de 2018


Aquest cap de setmana s’ha celebrat el Campionat de Catalunya de patinatge artístic júnior i sènior, al  Pavelló Municipal d’Esports de Sant Cristina d’Aro.
Un total de 62 patinadors i patinadores, 32 en categoria júnior i 30 en categoria sènior, lluitaran per aconseguir la classificació per al campionat d’Espanya.
La competició començà el divendres amb els entrenaments oficials, el dissabte els patinadors i patinadores van executar el disc curt i el diumenge el llarg.
La patinadora ebrenca Nuria Gas del CP L’Aldea aconsegueix el quart lloc desprès del espectacular programa llarg coreografia de Manel Villarroya, amb aquest lloc aconsegueix una plaça per al campionat d’Espanya sènior.
De la nostra territorial també es classifiquen per al campionat d’Espanya els següents patinadors i patinadores:
En categoria júnior femení:
3a LAURA BALLESTERO BORREGO del REUS DEPORTIU-artístic
En categoria júnior masculí.
6e JOAN ARQUES PEDROLA del REUS DEPORTIU-artístic
En categoria sènior femení.
4a NURIA GAS CUGAT del L'ALDEA
5a GEMMA BARGALLO SOLE del SALOU, CP
10a LAIA LLOSES MIRO REUS DEPORTIU-artístic
En categoria sènior masculí.
1er SERGIO CANALES RODRIGUEZ REUS DEPORTIU-artístic-

Els podis han estat els següents.
En categoria júnior femení:
1 LAURA QUINTERO SARRA                           SANT VICENÇ DE MONTALT, CPA    BARCELONA                  21.0/0.0/40.1/32.6/105.0 306.7
2 ARIADNA MILARA ANDRES                         MOLLERUSSA PLA D'URGELL,           LLEIDA                            20.0/0.0/38.9/24.7/98.0 286.0
3 LAURA BALLESTERO BORREGO                 REUS DEPORTIU-artístic-                   TARRAGONA                 19.0/0.0/37.7/28.5/97.0 280.7                                                                  

En categoria junior masculí:
1 POL IRABERRI JACINTO                               SANT VICENÇ DE MONTALT, CPA    BARCELONA                 7.0/0.0/34.4/30.6/35.0 273.5
2 ENRIC PORTA ISERN                                     CADI, PATINATGE ARTISTIC              LLEIDA                            6.0/0.0/32.0/26.0/29.0 255.9
3 IVAN GÁMEZ CALLE                                     POLINYA, CP - Artístic                         BARCELONA                  5.0/0.0/30.9/22.9/25.0 242.3

En categoria sènior femení:
1 CARLA ESCRICH SOLE                                   CALDES D'ESTRAC, CPA                      BARCELONA                  23.0/0.0/47.9/37.7/114.0 355.7
2 SARA CASTILLO MARTINEZ                         PARETS, CP                                            BARCELONA                  22.0/0.0/45.9/41.9/111.0 351.2
3 GRACE TARA LLORET DAVIES                     GRAMENET, PA                                    BARCELONA                 21.0/0.0/41.8/37.8/104.0 319.1

En categoria sènior masculí:
1 SERGIO CANALES RODRIGUEZ                  REUS DEPORTIU-artístic-                   TARRAGONA                 3.0/0.0/47.8/49.6/14.0 377.6
2 LLORENÇ ALVAREZ CABALLERO                RIPOLLET, CPA                                      BARCELONA                  2.0/0.0/47.8/47.7/11.0 370.1
3 ELOI CANALS PASCUAL                                APA DE L'ALT MARESME                    BARCELONA                  1.0/0.0/42.3/21.4/5.0 301.0


La propera jornada serà el campionat d’Espanya que es celebrarà a La Corunya del 28 al 30 de juny.


Share this article on :
 
© Copyright 2010-2017 InfoAldaia All Rights Reserved.
Template Design by InfoAldaia | Published by InfoAldaia | Powered by Blogger.com.