Relació de premiats de la XV Festa de l'Esport Aldeà 2019

dissabte, 16 de març de 2019



          
Des de la regidoria d’Esports de l’ajuntament de l’Aldea  us informem de la relació de premiats de la gala de la XV Festa de l’Esport Aldeà que tenia lloc ahir divendres  15 de març a les 22.00 h  al pavelló d’Esports , una gala que anualment s’encarrega de reconèixer l'esforç i el sacrifici dels esportistes Aldeans i que enguany tornava a estar apadrinada pel president del Consell Esportiu del Baix Ebre el Sr Enric Adell.

El guanyador individual  del premi al Millor esportista de l’any aldeà ha estat Xavi Royo López , amb la disciplina de Rem amb el Club Nàutic Amposta, i pels resultats obtinguts: Campionat de Catalunya  medalla de plata en 8 + amb timoner, Campionat Espanya 4t lloc en 4 sense ,Campionat Open Internacional Catalunya medalla d’Or en 8 + amb timoner, Open Internacional Libourne ( França ) medalla d’Or en 4 sense ( 500 metres), Open internacional Libourne (França) medalla de plata en 4 sense (2000 metres), Open Internacional Libourne (França) Medalla de Bronze en 4 sense (2000 metres). 
D’altra banda els guanyadors en conjunt del premi als millors esportistes   de l’any aldeà han estat el  Grup Xou Petit del Club Patí l’Aldea, amb la disciplina de patinatge artístic sobre rodes ,i pels resultats obtinguts:  1rs classificats Territorial Tarragona,1rs classificats Campionat de Catalunya,1rs Classificats Campionat d’Espanya, Sots campions
d’Europa i 3rs del Món.

El president del Consell Esportiu del Baix Ebre el Sr Enric Adell, Dani Andreu Alcalde de l’Aldea i tota la corporació municipal feien entrega als premiats que us detallem:



NOM
PREMI
CLUB PATÍ L'ALDEA
el Premi al reconeixement a entitats
AITOR FAVA MARTINEZ
el Premi a la projecció esportiva
LAUREN LUPSAN
el Premi a la projecció esportiva
CHRISTIAN CALVET CEBOLLA
el Premi a la projecció esportiva
NURIA ESTELLE PERIS
el Premi a la Constància i esforç
PEPITA CODORNIU PIÑOL
el Premi a la Constància i esforç
XAVI PINO INSA
el Premi a la Constància i esforç
GRUP ATREZZO
el Premi al voluntariat
LLUIS BERTOMEU SORRIBES
el Premi al voluntariat
MANOLO RASTRERO
el Premi al voluntariat
XAVIER ROYO LOPEZ
el Premi al Millor esportista de l'any
GRUP XOU PETIT
el Premi al Millor esportista de l'any
MARTI CERVELLERA ALBACAR
la Menció Especial a entitats i esportistes
BLAI ESCRIBA CURTO
la Menció Especial a entitats i esportistes
MIRIAM ESTORACH ARASA
la Menció Especial a entitats i esportistes
NURIA GAS
la Menció Especial a entitats i esportistes
ANOUK VIZCARRO
la Menció Especial a entitats i esportistes
ALEX RECIO TOMAS
la Menció Especial a entitats i esportistes
POL FORNE
la Menció Especial a entitats i esportistes
ROGER ARASA
la Menció Especial a entitats i esportistes
YAGO GAVILAN ESPINOS
la Menció Especial a entitats i esportistes
FERRAN ARASA
la Menció Especial a entitats i esportistes
FUTBOL BASE UE ALDEANA
la Menció Especial Ajuntament
PENYA BARCELONISTA
la Menció Especial Ajuntament
ISMAEL MEIRIÑO MARTI
la Menció Especial Ajuntament
MOTOCLUB L'ALDEA
la Menció Especial Ajuntament
NEUS FALCÓ SERRANO
Menció Especial a títol pòstum
AGUSTI QUERAL VALLDEPEREZ
Menció Especial a títol pòstum






Share this article on :

Arxiu del blog

 
© Copyright 2010-2018 InfoAldaia Tots els Drets Reservats. Avís Legal i Política de Privadesa i Cookies
Template Design by InfoAldaia | Published by InfoAldaia | Powered by Blogger.com.